Hip Hop

Sercenk YÜCEL - Hip Hop

Çankaya Üniversitesi Matematik - Bilgisayar bölümünden ve Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Dans Bölümünden mezun oldu. T.C. Spor Genel Müdürlüğü' ne bağlı 2. Kademe Modern Dans Antrenörü  olan Sercenk Yücel,

2003 yılında fonksiyonel dans eğitim sistemi ile dans hayatına başladı. Galip Emre' den Hip Hop, Funk, Jazz Dans, Modern Dans, Çağdaş Dans, Tap, Poppin, Lockin tarzlarında eğitim aldı.

2007 yılında da Günce Yöney‘den Latin danslarından Cha Cha, Samba ve Rumba eğitimlerini aldı ve TDSF ODTÜ Cumhuriyet Kupası Eşli Danslar yarışmasında derece aldı.

2008' de TDSF Şov ve Serbest Stil İç Anadolu Bölge Birincisi ve TDSF Freestyle Türkiye Şampiyonu oldu.

2009 yılında Benimle Dans Eder Misin Yaz Ateşine katıldı.

2010' da Coca Cola - Burn firmasının düzenlediği Burn to Dance yarışmasına Big Bang grubuyla katıldı ve derece aldı.

2011 - 2016 yılları arasında Girne Amerikan Üniversitesi Stage School bünyesinde dans eğitmenliği, organizatör ve direktörlük yaptı.

2012 yılında Delivery Dogs dans grubuna katılıdı.

2012 - 2016 yıllarında Bale, Modern Dans, Koreografi, Doğaçlama, Müzik Analizi gibi eğitimleri Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Dans Bölümünde alarak 4 yıllık dans diplomasına sahip oldu.

2013 yılında katıldığı dans grubuyla 5. Dans Maratonu' nunda (Üniversiteler Arası Dans Yarışması) birinci oldu. Delivery Dogs grubuyla Almanya’ da katılmış oldukları UDO (United Dance Organisation) European Street Dance Championship yarışmasında finalist oldu ve yine Delivery Dogs grubuyla 2013 - 2014 yıllarında Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasında 1.Tur, 2.Tur ve Yarı Finalist oldu.

2014 - 2016 yılları arasında Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Dans Bölümünde akademik asistanlık, koordinatörlük ve öğrenci danışmanlığı yaptı.

2015 - 2016 yıllarında Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları Yüksekokulu Dans Bölümünde Bale ve Bale Repertuar derslerinde akademik asistan oldu.

2016 yılında Ankara Devlet Opera ve Bale' sinin açmış olduğu dansçı sınavını kazandı ve halen Ankara Devlet Opera ve Bale' sindeki Modern Dans Topluluğunda “Frida”, ”Cinderella”, ”Carmen”, ”Paris Hayatı”, ”La Traviata”, ”Tango' s”, ”Güldestan”, “None of US”, “Numbness”, “Ayşe Opereti”, ”Troya”, ”Gangster” gibi eserlerde dansçı olarak çalışmaktadır.

2019 yılında Cermodern' in düzenlediği  ”Solo Çağdaş Dans Festivali” ' ne katıldı. Ayrıca modern, çağdaş dans ve hip hop dans eğitmenliği ve koreograflığı yapan Sercenk Yücel ;

Galip Emre, Özgür Adam İnanç, Deniz Alp, Serhat Güdül, Mafalda Deville, Lukas Mcframe, Oleg Manukovsky, Liat Waysbort, Ido Tadmor, Lloyd Miles, Jack Timmermans, Lisa Wetton, Bettina Heinrich, Avees Stpehan, Terese Freedman, Jim Coleman, Michail Kriempardis, Eliane Roumie, Susana Manso, Suzie Heijari gibi eğitmen ve koreograflardan eğitim alarak birçok projelerde yer almıştır.