ÇOCUK BALESİ Kursu

ÇOCUK BALESİ KURSUMUZ

- Doğru bale eğitimi öğrencilerin içe basma, düz tabanlık gibi ortopedik sorunlarını ve postür bozukluklarını düzeltir. Bu sayede öğrenci duruşunu, yürüyüşünü ve kendini ifade etme tarzını geliştirerek fiziksel estetik kazanır.

- Öğrenciler seçecekleri meslek her ne olursa olsun onlara başarı ve mutluluk getirebilecek bir sorumluluk anlayışına ve sabırla bir işi sonuna kadar götürme yetisine küçük yaşta sahip olurlar çünkü bale her şeyden önce bir disiplin sanatıdır.

- Bale, çocuğunuza iyi bir kişilik, belki güzel bir hobi, belki de güzel bir meslek kazandırır ama her şeyden önemlisi sevgiyi, paylaşmayı, düzeni, zarafeti ve estetik anlayışını öğretir.

- Okulumuzda bale eğitimi 8 ay sürmektedir. Bunun 6 ayı eğitim son 2 ayı ise bir bale eserinin prova döneminden oluşmaktadır. Derslere devamlılık gösteren ve eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz ile bir bale eseri çıkarıp sahnemizde sergiledikten sonra bir üst kura geçmeye hak kazanırlar.

BALE NEDİR ?

Bale, bir hikayeyi sözcükler olmaksızın anlatmanın yoludur. Düşüncelerini ve hislerini göstermek için vücutlarını kullanırlar. Mim denilen işaretler de , hikayeyi anlatmaya yardımcı olur. 

Bale, size kendinizi bir tüy gibi hafif ve bir kuş gibi zarif hissettirir. Vücudunuzu güçlü ve esnek hale getirir. Dansçılar inanılmaz bir hız ve zarafetle sıçrayabilir, dönebilirler. Bale öğrenmek eğlenceli, heyecanlı hatta büyüleyici bir deneyimdir.

Bale yapan kadınlara “balerin” erkeklere ise “balet” adı verilir. Bale stüdyolarında bar (barre) denilen tahta bir ray konulur. Bu bale egzersizleri üzerinde çalışırken, dansçıların dengelerini korumalarına yardımcı olur.

Balenin yıldızları;

Marie Taglioni, Anna Pavlova, Margot Fonteyn, Rudolf Nureyev, Darcey Bussel, Carlos Acosta

 


DETAYLI BİLGİ İÇİN, BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN... »