HİPHOP Kursu

HİPHOP KURSUMUZ

Hip hop, 1970'li yılların sonunda altyapısını tamamlayan ve bir sosyal-kültürel kimlik olarak ortaya çıktığında Amerika’ yı baştan aşağı kasıp kavuran, kelime olarak ‘kalça atmak - kalça sektirmek’ anlamına geliyor. Kelime olarak bu kadar basit bir anlamı olan Hip hop’ ın Amerika’ yı aşıp bütün dünyayı etkisi altına almasının altında yatan neden kelime anlamı değil; yaşama karşı takındığı tavırdan kaynaklanmaktadır.

Hip hop, Amerika'da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan zencilerin gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzıdır. Sokak dansı olarak gelişmiştir. İçgüdüsel hareketlerle başlayan ve özellikle Afrika stilinde olan bu dans, zaman içerisinde pek çok değişim geçirmiştir.

- Okulumuzda Hip hop eğitimi 8 ay sürmektedir. Yaş grupları ve seviye göz önünde bulundurularak gruplar oluşturulmaktadır.

- Haftada 1 gün 1 saat süren eğitimin 6 ayı teknik hareketler son 2 ayı ise prova döneminden oluşmaktadır.

Derslere devamlılık gösteren ve eğitimini tamamlayan öğrencilerimiz ile bir Hip hop gösterisi çıkarıp sahnemizde sergiledikten sonra bir üst kura geçmeye hak kazanırlar.

 


DETAYLI BİLGİ İÇİN, BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN... »